Stowarzyszenie Travelling Inspiration zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS) pod nr 0000386678 z siedzibą przy ul. Zielona 22B/30 w Chrzanowie. Biuro Stowarzyszenia znajduje się w Krakowie przy ul. Bociana 22a IIIp. 31-231 Kraków / Pon – Pt (9:00 – 16:00) Prosimy wcześniej umówić się na spotkanie.

Więcej informacji o działaniach Stowarzyszenia Travelling Inspiration znajdziecie na jego stronie.

Stowarzyszenie powstało w maju 2011 roku. Główny obszar działalności to: propagowanie turystyki i krajoznawstwa, propagowanie idei wolontariatu, krzewienie zdrowego stylu życia, działalność na rzecz osób niepełnosprawnych, propagowanie aktywnego spędzania czasu wolnego. Obecnie realizujemy różnego rodzaju inicjatywy, które pokrótce opisujemy poniżej.

O Stowarzyszeniu

1. Organizujemy wyprawy rowerowe

Mamy jeden cel. Dotrzeć na rowerze w każdy zakątek świata. Dlatego co roku systematycznie organizujemy wyprawy rowerowe w różne zakątki Polski, Europy i Świata. Na wyprawy z nami może pojechać każdy. Nasze wyprawy są zróżnicowane, są tak skonstruowane, aby każdy mógł wybrać coś dla siebie.

Objeżdżamy Tatry w koło, jeździmy wzdłuż Bałtyku, eksplorujemy Dolomity, Alpy, zwiedzamy Korsykę, pokonujemy Szlak Św. Jakuba do Santiago de Compostela. Zdobywamy europejskie stolice na rowerze. Jeździmy na Maderę, Majorkę, odwiedzamy wiele innych krajów. Wyprawy są kilku lub kilkunastodniowe. Są mniej lub bardziej wymagające, jednak jedno jest pewne. Każdy sobie na nich radzi. One są zorganizowane tak, aby praktycznie każdy mógł w nich wziąć udział. Warto się do nich kondycyjnie przygotować, ale można nawet z biegu z nami pojechać. Po prostu będzie bardziej bolał tyłek.

Wyprawy organizowane są przez:

Stowarzyszenie Travelling Inspiration; ul. Zielona 22B/30 32-500 Chrzanów; KRS 0000386678

W ramach propagowania turystyki i krajoznawstwa zgodnie z Ustawą z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. z 2010 r., Nr 234, poz.1536 z późn. zm.) Art. 4 pkt. 1 podpunkt 19. Jest to odpłatna działalność pożytku publicznego.

Wszystkie wpłaty dot. udziału w organizowanych przez nas wyjazdach prosimy przesyłać na nr konta:

Stowarzyszenie Travelling Inspiration; Ul. Zielona 22B/30; 32-500 Chrzanów
90 1050 1142 1000 0090 8000 5821 – ING Bank Ślaski

2. Prowadzimy Klub 80 Rowerów

Od 2013 roku w kilku miastach Polski prowadzimy turystyczno-rekreacyjne kluby rowerowe. Ich idea polega na systematycznym organizowaniu wycieczek rowerowych w Twoim mieście. Wycieczki są bezpłatne, prowadzone przez członka naszego stowarzyszenia. W ten sposób propagujemy zdrowy i aktywny tryb życia i zachęcamy wszystkich do jazdy na rowerze. Wycieczki są zróżnicowane pod względem dystansu, terenu, kondycji uczestników. I tutaj również każdy znajdzie coś dla siebie! Prowadzimy klub przedszkolny.

3. Organizujemy tandemowe wyprawy rowerowe dla osób niewidomych oraz głuchoniewidomych

Dla nas wyjście na rower jest zupełnie proste i naturalne. Aby wybrać się na rowerową wycieczkę musimy mieć chęci. Potrzebujemy sprawnego roweru, dobrej pogody (to można ominąć), wsiadamy na rower i jedziemy. Mamy świadomość, że są wśród nas osoby niepełnosprawne, którym chęci nie wystarczą. Od dwóch lat zabieramy na nasze wyprawy osoby niewidome oraz głuchoniewidome. Wspólnie do tej pory pokonaliśmy ponad 4 tysiące km. Objechaliśmy Polskę w koło, pokonaliśmy trasę z Warszawy do Helsinek również z Lizbony do Santiago. Zapraszamy wszystkie osoby niepełnosprawne, które chciałyby wybrać się z nami na wyprawę. Posiadamy tandemy oraz wolontariuszy, przewodników, którzy pojadą z Wami na tandemie.

4. Organizujemy bezpłatne wakacyjne wycieczki dla dzieci i młodzieży.

W historii naszej działalności i już dwukrotnie organizowaliśmy cykliczne jednodniowe wycieczki rowerowe dla dzieci i młodzieży w trakcie trwania Wakacji. Wycieczki te odbywały się w roku 2012 dla mieszkańców Gminy Zakopane. W roku 2014 taką akcję przeprowadziliśmy na terenie Powiatu Chrzanowskiego. Wszystko po to, aby poznać swoją małą ojczyznę i aktywnie spędzać wakacje. Liczymy na kolejne edycje tej inicjatywy w kolejnych miastach. Chcemy, aby na stałe weszła w kalendarz wakacyjnych wycieczek.

5. Prowadzimy szkolenia Instruktora Turystyki Rowerowej

W roku 2015 rozpoczynamy działalność szkoleniową. Posiadamy kadrę wykształconych osób z bogatym doświadczeniem w organizowaniu wypraw oraz inicjatyw rowerowych. Dlatego też, chcemy się dzielić tą wiedzą z innymi. Stowarzyszenie przeprowadzać będzie weekendowe kursy na Instruktora Turystyki Rowerowej. Instruktor ten ma prawa do powadzenia oraz organizowania wycieczek rowerowych dla dzieci i młodzieży. Jest to ważne zwłaszcza dla osób chcących zorganizować np. Szkolny Klub 80 Rowerów.

6. Organizujemy kurs języka migowego

Od roku 2014 prowadzimy kursy języka migowego. Zarówno kurs SJM oraz PJM. Kurs jest blokiem zajęciowym 40 godzinnym i odbywa się na terenie Krakowa lub dowolnego miasta w Małopolsce, po uzgodnieniu miejsca. Ponadto dla osób, które mają stały kontakt z osobami głuchymi, pomagamy w zdobyciu dofinansowania na kurs języka migowego ze środków PFRON. Kursy prowadzone są na różnych poziomach począwszy od podstawowego kończąc na zaawansowanym.

Gdzie nas można znaleźć

Polecamy śledzenie naszych stron FB: facebook.com/TravellingInspiration oraz facebook.com/80Rowerow To tutaj możecie znaleźć bieżące informacje na temat naszej działalności.

Strony internetowe: www.travelling-inspiration.pl www.klub.80rowerow.pl

Chcesz się z nami spotkać?

Wszystkie osoby zainteresowane kontaktem realnym zapraszamy do naszego biura, które znajduje się w: Krakowie przy ul. Bociana 22a IIIp. 31-231 Kraków / Pon – Pt (9:00 – 16:00) Prosimy wcześniej umówić się na spotkanie.