„Razem Przeciwko Cukrzycy typu 2” – to hasło charytatywnego Rajdu Rowerowego Fundacji Medicover, którego celem jest podnoszenie świadomości zdrowego stylu życia i znaczenia aktywności fizycznej w walce z epidemią XXI wieku – cukrzycą typu 2. Jest to cykliczna akcja wspierająca i dopełniająca prowadzony przez Fundację Ogólnopolski Program Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych „PoZdro!”.

By zwrócić uwagę społeczeństwa na problem cukrzycy typu 2, wolontariusze Fundacji Medicover, w czerwcu już po raz piąty przemierzą Polskę z południa na północ i pokonają trasę ponad 1000 km. Do inicjatywy dołączą rowerzyści z innych krajów i pokażą swoje wsparcie w walce z chorobami cywilizacyjnymi. Start Rajdu 11 czerwca w Zakopanem. 13 czerwca z Berlina wyruszy druga grupa. Obie spotkają się w Poznaniu i będą wspólnie kontynuować przejazd aż do mety – 18 czerwca w Gdyni.

Na trasie rajdu powstaną tzw. Niebieskie Miasteczka, gdzie każdy odwiedzający będzie mógł BEZPŁATNIE sprawdzić stan swojego zdrowia i zasięgnąć porady specjalisty. W tegorocznej edycji akcji w Polsce będzie ich aż 6.

11 czerwca – Niebieskie Miasteczko w Krakowie, Plac Wielkiej Armii Napoleona, gdzie będzie można wykonać bezpłatne badania:
- poziom glukozy we krwi
- wysokość cholesterolu
- pomiar ciśnienia
Porady specjalistów np. dietetyków

Postanowiliśmy również wspomóc akcję. Dlatego ruszymy z Placu Wolnica do "Niebieskiego Miasteczka", a stamtą wyjedziemy powitać rowerzystów pokonujących tą trasę. Wsparcie uczestnikom Rajdu doda sił i połączy w misji z lokalną społecznością.

Spotkamy się o godzinie 11:45 na Placu wolnica, a stamtą pojedziemy pod Walel do "Niebieskiego Miasteczka".

Szczytny CEL, więc warto zebraćjak największą grupę. Także zapraszajcie znajomych aby była jak największa grupa :)

Kto ma niech ubierze koszulkę klubową :)

Więcej info o akcji:
https://www.medicover.pl/o-nas/aktualnosci/11-1806-wykolujemy-cukrzyce-zdrowym-stylem-zycia-268