Ojców, Dolina Kluczwody i Prądnika

Ojców, Dolina Kluczwody i Prądnika

Kolejna niedziela rowerowa za nami, kolejne kilometry w nogach… 15.04. o godzinie 9 spotkaliśmy się jak zawsze na placu Wolnica, aby wybrać się na kolejną wycieczkę klubową. Tym razem kierunkiem naszej wyprawy był Ojców oraz dolinki podkrakowskie.

Na miejscu zbiórki pojawiły się nowe osoby, ale oczywiście nie zabrakło też tych, którzy po naszym pierwszym wyjeździe tego roku wróciły na kolejną (co nas bardzo cieszy). Naliczyłem nas około 36 bo po drodze jeszcze było kilka osób, które dołączały się na trasie.

Szlakiem Twierdzy Kraków odcinek 1

Szlakiem Twierdzy Kraków odcinek 1

W dniu 8.04 zaplanowała była pierwsza wycieczka Krakowskiego Klubu 80 Rowerów. Pogoda zapowiadała się idealna na rower, a co za tym idzie ludzi na miejscu zbiórki przybywało. Kiedy nadszedł czas liczenia osób i podziału na grupy, okazało się iż padł rekord w liczbie uczestników, a było ich 42.

Rowerpomaga.pl

Rowerpomaga.pl

Jest akcja i Kraków oczywiście się do niej przyłączy, pieniądze pójdą na szczytny cel.

A w czym rzecz...?

Startuje już IV edycja naszej akcji, w której zamienimy nasze rowerowe kilometry na wymarzone rowery dla dzieci z domów dziecka.

W tym roku można je wpisywać na stronie www.rowerpomaga.pl lub na aplikacji lub Endomondo pod linkiem:
https://www.endomondo.com/challenges/36330562

Dolina Grzybowska

Dolina Grzybowska

Dzień 15.10., godz. 9:30, grupa 15 pasjonatów 2 kółek zebrała się jak zawsze na Placu Wolnica. Tym razem naszym celem było zrobienie pętli oraz odwiedzenie dwóch dolinek podkrakowskich. Pierwsza z nich to „Dolina Grzybowska” - niewielka dolina wcięta w zbocza wschodniej części Garbu Tenczyńskiego na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, pomiędzy Balicami a Zabierzowem. Jest porośnięta lasem głównie dębowym. Dnem płynie niewielki potok stanowiący prawobrzeżny dopływ Rudawy.

Targi Bike-Expo Kielce

Targi Bike-Expo Kielce

Tym razem nie rowerowo ale w duchu rowerowej pasji Krakowski Klub 80 Rowerów wybrał się dnia 23 Września 2017 na Międzynarodowe Targi Rowerowe Kielce Bike-Expo.

Jak co roku swoje nowości prezentują najpopularniejsze marki, a w wystawie biorą udział producenci i dystrybutorzy z całego świata. Jest to wydarzenie, na które czeka cała branża rowerowa, więc i nas nie mogło tam zabraknąć. Dzięki Mirkowi, który napisał do organizatorów, udało nam się zdobyć 30 zaproszeń dla naszych klubowiczów i sympatyków.