Lanckorona i zlot starych samochodów

Lanckorona i zlot starych samochodów

Czerwiec tego roku przyniósł rekordowo wysokie temperatury. Afrykański upał towarzyszył nam również w niedzielę 30 czerwca, na wycieczce Klubu 80 Rowerów do Lanckorony.

Zbiórka jak zawsze na Placu Wolnica. Tym razem jednak wcześniej, bo o 8 rano. Pomimo upału na miejscu zbiórki pojawiło się 18 osób. Mile zaskoczył nas Rafał, który przyjechał z Chełmka, aby z Klubem 80 Rowerów spędzić ten dzień. Bardzo dziękujemy.

Już o wczesnych godzinach rannych, upał dawał się we znaki, nie tylko rowerzystom, ale i samym rowerom. Jeszcze przed wyjazdem, na Placu Wolnica u Jacka w rowerze „wystrzeliła opona”. Niestety, tym sposobem nasz klubowy fotograf musiał zrezygnować z udziału w wydarzeniu.

Rajd Zielonki 2019

Rajd Zielonki 2019

Niedziela 9 czerwca, upał, upał i jeszcze raz upał. Nie mogło być inaczej, bo przecież to VI Rajd Rowerowy po Gminie Zielonki. Kto już z nami był, ten wie o co chodzi, nowi uczestnicy szybko się przekonają, że Rajd Zielonki i żar z nieba są nierozłączną parą.

Tradycyjnie Klub 80 Rowerów wziął w nim udział.

Zbiórka na Placu Wolnica była o godzinie ósmej, gdzie pojawiło się 30 śmiałków, którzy postanowili sprawdzić swoje siły w dość wymagającej trasie rajdu.

Z pokładami soli pod kołami

Z pokładami soli pod kołami

W dniu ... Nasz klub wybrał się szlakiem solnym. Na starcie wycieczki pojawiło się sporo ludzi. Tych stałych bywalców oraz kilka nowych twarzy - co oczywiście bardzo cieszy.

Dzień jeszcze dobrze się nie zaczął, a słońce już dawało się we znaki. To jednak nie zniechęciło nikogo i przygotowani do tego dnia ruszyliśmy w kierunku Wieliczki. Trzeba było wydostać się z gorącego miasta, aby trochę schować się w koronach drzew i poczuć trochę cienia.

 

Rajd Kraków - Trzebinia 2019

Rajd Kraków - Trzebinia 2019

Jak co roku i w tym Klub brał udział w rodzinnym Rajdzie rowerowym Kraków – Trzebinia. To pierwszy z wielu cyklów rodzinnych rajdów promujących jazdę na rowerze i krajobrazy Małopolski. Naszego Klubu nie mogło zabraknąć na tym wydarzeniu.

Jak zawsze spotkaliśmy się na placu Wolnica o godz. 9 po czym ruszyliśmy w kierunku Błoń, aby tam zapisać się na rajd. W sumie nasza grupa liczyła 32 osoby - świetna frekwencja, pomimo zapowiadanych opadów deszczu.

Powrót do Przeszłości

Powrót do Przeszłości

Tegoroczna majówka nie rozpieszczała pogodą. Pomimo tego spora grupa nieustraszonych rowerzystów postanowiła „wrócić do przeszłości” i wziąć udział w wycieczce Klubu 80 Rowerów.

Na miejscu zbiórki, czyli na Placu Wolnica 1 maja pojawiło się 19. pasjonatów dwóch kółek. Ze względu na dużą liczbę osób, podzieliliśmy się na dwie grupy i ruszyliśmy w stronę Zamku Tenczyn w Rudnie.