Rajd Kraków - Trzebinia 2019

Rajd Kraków - Trzebinia 2019

Jak co roku i w tym Klub brał udział w rodzinnym Rajdzie rowerowym Kraków – Trzebinia. To pierwszy z wielu cyklów rodzinnych rajdów promujących jazdę na rowerze i krajobrazy Małopolski. Naszego Klubu nie mogło zabraknąć na tym wydarzeniu.

Jak zawsze spotkaliśmy się na placu Wolnica o godz. 9 po czym ruszyliśmy w kierunku Błoń, aby tam zapisać się na rajd. W sumie nasza grupa liczyła 32 osoby - świetna frekwencja, pomimo zapowiadanych opadów deszczu.

Powrót do Przeszłości

Powrót do Przeszłości

Tegoroczna majówka nie rozpieszczała pogodą. Pomimo tego spora grupa nieustraszonych rowerzystów postanowiła „wrócić do przeszłości” i wziąć udział w wycieczce Klubu 80 Rowerów.

Na miejscu zbiórki, czyli na Placu Wolnica 1 maja pojawiło się 19. pasjonatów dwóch kółek. Ze względu na dużą liczbę osób, podzieliliśmy się na dwie grupy i ruszyliśmy w stronę Zamku Tenczyn w Rudnie.

Wycieczka Inauguracyjna Sezonu 2019 - Szlakiem Twierdzy Kraków cz.2

Wycieczka Inauguracyjna Sezonu 2019 - Szlakiem Twierdzy Kraków cz.2

Wycieczka Inauguracyjna Sezonu 2019 - Szlakiem Twierdzy Kraków

W dniu 7.04 miała miejsce inauguracyjna wycieczka Klubu 80 Rowerów. W tym roku postanowiliśmy zwiedzić drugą część Szlaku Twierdzy Kraków i zobaczyć forty, których nie odwiedziliśmy w zeszłym roku. Na początek sezonu przygotowaliśmy niewymagającą trasę gdyż dla większości z nas konieczne jest przyzwyczaić się do siodełka i roweru po zimowej aurze i kilkumiesięcznej przerwie.

Zakończenie sezonu 2018

Zakończenie sezonu 2018

Ten rok kalendarzowy okazał się łaskawy dla rowerzystów. Jeszcze w listopadzie można jeździć na rowerze z przyjemnością. Dzień 4 listopada był dniem kiedy grupa rekreacyjna naszego klubu oficjalnie zakończyła tegoroczny sezon rowerowy.

Na oficjalne zakończenie pomimo porannej mglistej pogody przyjechała zaskakująca, choć bardzo na miła liczba 24 uczestników. Jak zawsze przed wyjazdem było kilka słów organizacyjnych, przywitanie nowych osób i przedstawienie kilku zasad obowiązujących w naszym klubie.

3 dniowa wyprawa na Górę Żar

3 dniowa wyprawa na Górę Żar

Pierwsza w historii Klubu 80 Rowerów trzydniówka odbyła się w dniach 3-5.08.2018. Pokonaliśmy trasę Kraków – Oświęcim – Żywiec – Kraków. A było to tak…