W dniu 16.07. odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy w Wojniczu. Trasa maxi liczyła 30 kilometrów. Na miejsce każdy dojechał we własnym zakresie.

Po przywitaniu się z grupą, każdy odebrał pakiet startowy oraz bloczek na jedzenie. W Wojniczu Rajd Rodzinny połączony był z innym rajdem dlatego też ludzi było mnóstwo. Spotkaliśmy kilka osób z zaprzyjaźnionej grupy XC80, która właśnie brała w równoległym rajdzie „Cyklokarpaty”. Nasz rajd rozpoczął się o godzinie 12. Do lasu poprowadziła nas eskorta policyjnego samochodu, a dalej już jechaliśmy wg znaków.

Na trasie fajnym pomysłem był bufet, gdzie można było napić się wody, zjeść coś na słodko, jak również uzupełnić potas (czyli banany). Na tymże też postoju porobiliśmy sobie zdjęcia. Po kilkunastu minutach ruszyliśmy w dalszą trasę. Powoli pogoda zaczynała się załamywać, co niestety odczuła na sobie część z naszej grupy, która nie zauważyła oznakowania i pomyliła trasę. Nie było czego żałować bo odwiedziliśmy nieznane wcześniej tereny :D Gdyby nie ten deszcz byłoby całkiem ciekawie :)

Kiedy dojechaliśmy na metę rajdu, skorzystaliśmy z kuponu na posiłek, którym były pierogi: ruskie, z kapustą oraz z mięsem. To takim wyziębieniu smakowało jak nigdy :D Każdy, kto miał, zmienił mokre ubrania na suche. Po kilkunastu minutach pogoda burza przeszła i wróciła ciepła, przyjemna aura. Grupa dzielnych śmiałków nie bacząc na kaprysy pogody i mając niedosyt kilometrów postanowiła wrócić na kołach do Krakowa.

Tak zakończył się dzień pełen przygód. Dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w wydarzeniu, do tabeli https://docs.google.com/spreadsheets/d/1exQ-dVclHqQUcIH09Vf9HTBEZoEbuoa8TB5vNTezbJ4/edit#gid=1227921168 wpisujemy sobie 30 pkt. Bo tyle pokonaliśmy na rajdzie.

A poniżej ślad z rajdu na naszym profilu endomondo oraz kilka zdjęć.

https://www.endomondo.com/users/21344361/workouts/969926899

Do zobaczenia na kolejnych wyjazdach i rajdach

Ekipa Klubu 80 Rowerów